Andrzej Rams - wystawa

Wystawa towarzyszy spotkaniom publiczności z Dyrektorem artystycznym i wykonawcami w Ogródku Festiwalowym przy Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu.

Sam tytuł wystawy zaproponował Stanisław Welanyk, wieloletni dyrektor Festiwalu Muzyki Dawnej w Starym Sączu.

UT MUSICA PICTURA „Niech Maluje Muzyka” - jak tłumaczy autor wystawy Andrzej Rams - ponieważ od około trzydziestoletniej przygody z festiwalem interesuje go nie tylko sama dokumentacja fotograficzna wydarzenia, wszystkim zafascynowany jest klimatem miejsca oraz metafizyką muzyki jaką tworzą artyści.

Prezentowane fotografie to jedynie skromny wycinek z spośród tysięcy zdjęć jakie wykonał podczas kilkudziesięciu edycji festiwalu.

Technika prac jest mieszana analogowo cyfrowa. Większość prac została wykonana na negatywach o bardzo wysokiej czułości. Prezentowane są również zdjęcia wykonane w technice fotografii czarnobiałej.

Wszystkie zdjęcia zostały stonowane w kierunku sepii w celu podkreślenia długowieczności festiwalu oraz miejsca w którym się odbywa.

Projekt trwa już kilkanaście lat a zdjęcia tego cyklu, którego autorem jest Andrzej Rams były prezentowane między innymi w Krakowie, Tarnowie czy Nowym Sączu.

Wystawę plenerową można oglądać w godzinach pracy Biblioteki