Aktualności

UT MUSICA PICTURA

UT MUSICA PICTURA

Impresje fotograficzne na temat Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej autorstwa Andrzeja Ramsa.

Wystawa towarzyszy spotkaniom publiczności z prof. dr. hab. Marcinem Szelestem - dyrektorem artystycznym i Wykonawcami, w Ogródku Festiwalowym przy Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu.

Sam tytuł wystawy zaproponował Stanisław Welanyk, wieloletni dyrektor Festiwalu Muzyki Dawnej w Starym Sączu.

UT MUSICA PICTURA „Niech Maluje Muzyka” - jak tłumaczy autor wystawy Andrzej Rams - ponieważ od około trzydziestoletniej przygody z festiwalem interesuje go nie tylko sama dokumentacja fotograficzna wydarzenia, ale przede wszystkim zafascynowany jest klimatem miejsca, oraz metafizyką muzyki jaką tworzą artyści.

Prezentowane fotografie to jedynie skromny wycinek spośród tysięcy zdjęć jakie wykonał podczas kilkudziesięciu edycji festiwalu.

Technika prac jest mieszana analogowo-cyfrowa. Większość prac została wykonana na negatywach o bardzo wysokiej czułości. Prezentowane są również zdjęcia wykonane w technice fotografii czarno-białej.

Wszystkie zdjęcia zostały stonowane w kierunku sepii w celu podkreślenia długowieczności festiwalu oraz miejsca, w którym się odbywa.

Projekt trwa już kilkanaście lat a zdjęcia tego cyklu, którego autorem jest Andrzej Rams były prezentowane między innymi w Krakowie, Tarnowie czy Nowym Sączu.

Wystawę plenerową można oglądać w godzinach pracy Biblioteki