Darmowe książki, audiobooki, ebooki, filmy i audycje w internecie:

Na czas zamknięcia biblioteki polecamy legalne i darmowe sposoby na korzystanie z literatury w Internecie.

 • WolneLektury.pl
  Utwory i lektury szkolne zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Udostępnione w kilku formatach - HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, w formatach MP3 i Ogg Vorbis a także w formacie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.
   
 • Lektury.gov.pl
  Dostęp do cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych, które można pobierać przez Internet i słuchać w wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.
   
 • ChmuraCzytania.pl
  Bezpłatny dostęp do książek polskich i zagranicznych autorów. Nie wymaga logowania.
   
 • Polona.pl
  Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Można tu znaleźć najcenniejsze skarby polskiej kultury i historii. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.
   
 • Legimi.pl
  Zyskaj bezpłatny dostęp do ponad 50000 tytułów na smartfonie, tablecie lub czytniku!
  Czytelnicy Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, mogą bezpłatnie korzystać z ebooków oferowanych przez Legimi.
  (Kody dostępne w Bibliotece. Ilość kodów ograniczona)
   
 • Ninateka.pl
  Znajdziesz tu filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.
   
 • PolskaPoezja.pl
  Klasyka polskiej poezji czytana przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.
   
 • Audio-bajki.pl
  Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.
   
 • Polskie Radio Dzieciom
  Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.