Ferie w Bibliotece 2019

Zaczarowana zima w bajkowej krainie, na którą Oddział dla Dzieci starosądeckiej biblioteki zaprosił swoich małych czytelników dobiegła już końca.

Grupa dzieci, spotkając się codziennie wraz z Lamelią Szczęśliwą, bohaterką książek Joanny Krzyżanek, poznawała sposoby na nudę. Bohaterzy książek, opowiadań tych znanych i mniej znanych stanowiły inspirację warsztatów plastycznych, na których dzieci tworzyły m. in. breloczki z masy solnej, bajkowe zakładki do książek, zimowe witraże czy maski karnawałowe. Poza tym mali uczestnicy zajęć wykonały również swój niepowtarzalny scrapbooking – określający siebie album, który na długo pozostanie pamiątką niezapomnianych, wspólnych zabaw. W czasie ferii obchodziliśmy również święto dziadków, stąd dzieci przygotowywały dla swoich babć i dziadków niespodzianki i laurki.

Nie zabrakło również ciekawych zabaw literackich, łamigłówek, quizów, zagadek, czy logicznych gier planszowych: „Colorio”, „Pentago”, „Moje pierwsze SUDOKU”, „Wyprawa po skarb” , „Państwa i Miasta”, czy „Mafia”.

Ponadto w pierwszym tygodniu ferii gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ujanowicach, którzy zwiedzały bibliotekę, nasze miasto, Klasztor sióstr Klarysek, wysłuchały opowieści o życiu i działalności założycielki klasztoru, świętej Kindze opowiedzianej przez panią Danutę Sułkowską, oraz uczestniczyły w zajęciach warsztatowych.

Te dwa tygodnie szybko minęły. Zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Dzieci bardzo dobrze czuły się w nowej, większej przestrzeni bibliotecznej, którą z żalem opuszczały wracając do szkół. W zajęciach „Ferie z Biblioteką” łącznie wzięło udział 146 dzieci.