Wakacje z Biblioteką - Filia w Barcicach

Lipiec to oczywiście początek wakacji, nie tylko dla dzieci ale i dla biblioteki, która wyszła dzieciom naprzeciw. W tym roku trzytygodniowe zajęcia upłynęły pod znakiem przygody. Odkrywaliśmy nie tylko tajemnice kodowania z książką Hello Ruby, ale również tajemne zakamarki Barcic, paradoksalnie widoczne ale wbrew powszechnemu mniemaniu nieznane. Questing, bo tak nazywa się gra terenowa, która za cel stawia sobie poznanie okolicy i odnalezienie skarbu, po drodze wykorzystując zastane elementy architektoniczne jako pretekst do zadawania zagadek, w naszym przypadku sprawdziła się znakomicie. Dzieci miały okazje poznać historię Barcic, usłyszeć o krążących legendach na temat przydrożnych lip, jak również odkryć tajemnicze źródełko u podnóża gór. Finał stanowiło odkrycie skarbu w samej bibliotece.

Mini zoo w Żeleźnikowej Wielkiej było dla dzieci, jak się okazało amfiteatrem  osobliwości. Miały okazje zobaczyć pawie, koniki polskie, cielęta i wiele, wiele innych okazów zwierząt. Pod względem edukacyjnym - ta krótka podróż była przepustką  do świata zwierząt. 

Te trzy tygodnie, to również praca twórcza: witraże, słoiki z zabarwianym piaskiem, wspólnie wykonana makieta, różnego rodzaju gry planszowe i ogólnorozwojowe. Nade wszystko jednak wakacje były dla nas, jak i dla dzieci niezwykłą przygodą.