Tydzień Bibliotek - Filia w Przysietnicy

 • 8.05.2018
  „Książki czytamy i super humor mamy” - zajęcia czytelniczo-plastyczne przeznaczone dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. W spotkaniach uczestniczyły dwa oddziały przedszkolne. W biblioteczną zabawę wprowadziła dzieci bohaterka książki Kicia Kocia, która po raz pierwszy odwiedziła bibliotekę. W trakcie głośnego czytania maluszki chętnie brały udział w rozmowie o bibliotece. Po przeczytaniu bajeczki dzieci wykonywały pracę plastyczną – zakładki do książki.

  Gra „Kocham Cię Polsko” - kącik gier planszowych.
  Wśród wielu zbiorów oferowanych przez Bibliotekę znajdziemy także gry planszowe.
  Z całą pewnością są przyjemnym spędzeniem czasu dla osób w każdym wieku. Ale nie tylko, wytężają nasze szare komórki, dzięki czemu poprawia się nasza koncentracja i pamięć. Wybraną grą na to spotkanie była gra planszowa „Kocham Cię Polsko”. Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia wiedzy w różnych kategoriach tematycznych, łącząc grę z świetną zabawą.
  Jedna z Pań uczestniczących w grze, napisała na okoliczność tego spotkania wiersz. Oto on:

  Ja jestem Polką – a Wy, kim jesteście?
  Ja mieszkam na wsi, a Wy w wielkim mieście.
  I choć Nas różni – kultura, obyczaj, to łączy Nas Polska,
  Nasz ukochany kraj.
  Bo tu w ojczyźnie czuję się bosko, dlatego wołam
  Kocham Cię Polsko!

  Autor: Anna Citak
   
 • 10.05.2018
  Najmłodsi czytelnicy i Ciekawski George w bibliotece. Zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci z Klubu Najmniejszego Czytelnika. Dzieci usłyszały historię, w której George po raz pierwszy odwiedza bibliotekę. Niesforna małpka Ciekawski George – bohater książeki filmów – zachęca dzieci do odwiedzania i korzystania z bibliotek. Kolejnym etapem spotkania były wspólne zabawy (m.in.: gimnastyka – głowa, ramiona, baloniku nasz malutki, na środku stoi jeż). Po ich zakończeniu dzieci z pomocą opiekuna przeszły do wykonania prac plastycznych, których tematem było zrobienie zakładki do książki.
   
 • 11.05.2018
  Warsztaty folklorystyczne. W zajęciach, które poprowadziła Pani Monika Florek, wzięli udział uczniowie klas IV. Artystka kieruje Regionalnym Zespołem „Bystro Kicora” w Przysietnicy, udziela się w zespołach regionalnych grając i śpiewając, zajmuje się także ikonopisarstwem. W trakcie spotkania uczestnicy usłyszeli m.in. o folklorze, góralach, instrumentach muzycznych. Podczas ćwiczeń dzieci zapoznały się z ubiorem górali nadpopradzkich. Na koniec zajęć pani Monika zaprezentowała dzieciom pasterskie instrumenty ludowe.
   
 • 14.05.2018
  Eliminacje do Konkursu Pięknego Czytania - „Zostań Mistrzem Czytania”
  Przy współpracy z panią Renatą Jachimczak -  bibliotekarzem szkolnym, został zorganizowany I etap Konkursu Pięknego Czytania „Zostań Mistrzem Czytania” w klasach IV-VI. Do konkursu zgłosiło się 13 uczestników. Zadaniem każdego ucznia było przeczytanie krótkiego fragmentu z książki z serii Magiczne drzewo pt. "Pojedynek". Przy ocenie czytania brane były pod uwagę następujące elementy: dykcja, tempo czytania, wyrazistość oraz poprawność przeczytanego tekstu. Po wysłuchaniu jury wybrało 5 najlepiej czytających osób, które przeszły do II etapu - Etapu Gminnego, który odbędzie się  24 maja 2018 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży PiMGBP w Starym Sączu.

  Szkołę Podstawową z Przysietnicy będą reprezentowali:
  • Artur Dorula  kl.4b
  • Natalia Porębska kl.5
  • Izabela Dorula  kl.6a
  • Magdalena Kałuzińska  kl. 6a
  • Kamil Porębski kl. 6b
    
 • 15.05.2018
  „Promujemy lokalnych artystów”
  Uczniowie klasy V przyszli do biblioteki na spotkanie z Panią Danutą Kaletka - mieszkanką Przysietnicy, która pasjonuje się robótkami ręcznymi. Podczas zajęć mogliśmy podziwiać rzeczy wykonane przez gościa, takie jak serwety, koszyczki, kamizelkę zrobioną na drutach czy pięknie wyszyty obraz. W trakcie spotkania dzieci zrobiły pierwsze kroki w szydełkowaniu, wyszywaniu, robieniu na drutach.

Ponadto podczas trwania Tygodnia Bibliotek, można było oglądać humorystyczną wystawkę poświęconą bibliotekom i bibliotekarzom.