Tydzień Bibliotek - Filia w Barcicach

Maj to miesiąc niezwykle ważny dla bibliotekarzy, nie tylko z racji święta bibliotekarza, ale również, a może przede wszystkim z racji Tygodnia Bibliotek. Inicjatyw prowadzonych przez biblioteki na rzecz upowszechniania czytelnictwa, jak również zaznaczenia, że takie instytucje istnieją.

Z związku z tym Biblioteka w Barcicach we współpracy Panią Zofią Trzcińską i Paniami Małgorzatą Kaletą i Lucyną Najduch ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu, obrały sobie za cel przybliżyć najmłodszym czytelnikom klasyków literatury dziecięcej: Juliana Tuwima, Jana Brzechwę, Marię Konopnicką i oczywiście braci Grimm

Spektakl Jaś i Małgosia wystawiony w formie teatrzyku kukiełkowego, okazał się strzałem w dziesiątkę. Scenografia, bohaterowie (własnoręcznie wykonane kukły), emisja głosu i muzyka współgrały idealnie, czego dowodem była reakcja publiczności, niektórzy z trudem powstrzymywali emocje.

Wiersze Tuwima, Brzechwy i Konopnickiej wydeklamowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Barcicach i podopiecznych Przedszkola Karmelitanek Dzieciątka Jezus, również z uwagą zostały wysłuchane przez uczniów. Brawurowa gra młodocianych aktorów  oddała rytm, dynamikę i humor wierszy dla dzieci.

Tydzień ten nie mógłby tak wyglądać, gdyby nie zaangażowanie ze strony Pań Zofii Trzcińskiej, Lucyny Najduch i Małgorzaty Kalety, które w ramach programu Kultura w Sołectwach, zgodziły się czynnie uczestniczyć podczas Tygodnia Bibliotek.

Serdeczne podziękowania należą się przede wszystkim uczniom:

Aleksandra Świerzowska, Karol Gałysa, Karolina Mairer, Amelia Duda, Dominika Mikulec, Julia Mazurkiewicz, Pola Obrzud, Gabrysia Jarzębak, Hubert Maciuszek, Ania Stojda, Maksymilian Wilczyński, Katarzyna Sadowska, Julia Pituch, Ania Sztafa.