„Niezwykły tydzień Frani" w filii bibliotecznej w Przysietnicy

9 listopada 2017 roku w filii bibliotecznej w Przysietnicy odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas II – III Szkoły Podstawowejw Przysietnicy z sądeczanką Jadwigą Marzec. Tematem spotkania była debiutancka książka pisarki pt. „Niezwykły tydzień Frani”.

Jadwiga Marzec pisze wiersze, fraszki, bajki, opowiadania dla dzieci, które ukazują się w wydaniach zbiorowych: „Almanachu współczesnej fraszki polskiej” oraz „Almanachu współczesnej bajki polskiej”. W 2017 roku ukazał się debiut książkowy autorki pt. „Niezwykły tydzień Frani”.

Podczas spotkania autorka opowiadała o początku tworzenia książki, a także czytała fragmenty o niezwykłych przygodach głównej dziewięcioletniej bohaterki książki - Frani. Dziewczynka mieszka pod Krakowem i co roku przyjeżdża na wakacje do swoich dziadków, niedaleko Nowego Sącza. Bohaterka opowiada na przykład o Święcie Dzieci Gór, który odbywa się corocznie w lipcu w Nowym Sączu, a także o przygodach i wydarzeniach przeżywanych razem ze swoją koleżanką. Pisarka w trakcie spotkania rozmawiała i porównywała losy i przygody Frani z dziećmi uczestniczącymi
w spotkaniu, którzy byli w podobnym wieku. Spotkanie było niezwykle ciekawe, a aktywność i chęć wypowiedzenia się o swoich przeżyciach i różnych przygodach przez dzieci pokazało, że było ono interesujące i wartościowe.

Na zakończenie była możliwość zakupienia książki „Niezwykły tydzień Frani” z dedykacją dla czytelnika. Każde dziecko dostało zakładkę do książki od autorki. Wszystkich zainteresowanych przygodami Frani zapraszamy do wypożyczenia „Niezwykły tydzień Frani” w Bibliotece Publicznej.