Wioletta Piasecka - Filia w Gołkowicach

13 marca 2017 r. Biblioteka w Gołkowicach Górnych miała zaszczyt gościć Panią Wiolettę Piasecką, autorkę bajek, baśni, sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych oraz biografii m.in. H.Ch. Andersena i Faustyny Mokrzyckiej.

W swoich książkach pisze nie tylko o księżniczkach czy zaczarowanych krainach, ale także o piłce nożnej, z czego najbardziej zadowoleni byli chłopcy wykazując zainteresowanie książką „Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń”.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas 1-3 ze Szkół Podstawowych: z Gołkowic, Gabonia i Skrudziny. Aktywnie uczestnicząc w dialogu z pisarką doskonale się bawili. Autorka jako osoba spontaniczna szybko nawiązała żywy i bezpośredni kontakt z dziećmi opowiadając ciekawe historie ze swojego życia. Modelując głosem i naśladując różne postaci prezentowała krótkie scenki z teatrzyku kukiełkowego, a także zorganizowała konkurs sprawdzający dykcję wybranych osób.

Spotkanie wypadło bardzo okazale, czego dowodem byli zachwyceni uczniowie i nauczyciele. Na koniec można było zakupić książkę i otrzymać wpis z dedykacją i autografem autorki.