Ferie w Bibliotece - Moszczenica

Ferie zimowe to czas wymarzony i wyczekiwany przez dzieci. Jak co roku w bibliotece zorganizowanych zostało wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się 30 stycznia i trwały do 10 lutego. Każdy, kto tylko miał ochotę, mógł przyjść i aktywnie spędzić kilka godzin w miłym towarzystwie. Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu w godz. 11 – 13. Uczniowie chętnie korzystali z zaproponowanych form aktywności. Podczas spotkań dzieci wykonywały różne zadania, były zarówno łamigłówki, kalambury, krzyżówki, zagadki,  jak i konkursy. Jednym z nich był literacki konkurs drużynowy „W krainie baśni i bajek”, gdzie na uczestników czekały zagadki, pytania i zadania sprawdzające ich wiedzę na temat znanych bajek i baśni różnych autorów oraz plastyczny konkurs na ilustrację strony tytułowej książki.

Niegasnącym zainteresowaniem cieszą się gry i zabawy ruchowe, dzieci lubią rywalizować i zmagać się w różnego rodzaju konkurencjach sportowych.

Dodatkową atrakcją był turniej gier stołowych zorganizowany już po raz szósty wspólnie z miejscową jednostką OSP. Uczestnicy rywalizowali m.in. w tenisie stołowym, bilardzie i piłkarzykach. W turnieju wzięło udział blisko 30 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Nikomu nie brakowało dobrego humoru, chęci do zabawy i rywalizacji. Na każdego czekał ciepły posiłek. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy a najlepsi zostali nagrodzeni medalami oraz drobnymi upominkami.

Łącznie odbyło się 6 dwugodzinnych spotkań, w których uczestniczyło 127 osób. Dzieci miały  możliwość spędzić czas, wolny od szkolnych zajęć, w ciekawy i atrakcyjny sposób. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami pozostanie na długo w naszej pamięci.