Zakończenie zajęć dla dzieci - Przysietnica

Zakończenie zajęć dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

22 czerwca w Filii Bibliotecznej w Przysietnicy zakończyły się spotkania czytelnicze i lekcje biblioteczne organizowane dla dwóch oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach raz w tygodniu od października do czerwca. Podczas pierwszego spotkania w bibliotece dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz możliwościami korzystania z jej usług. Dowiedziały się również, jakie książki można wypożyczyć i gdzie je znaleźć. Rozmowa dotyczyła również, książek ładnie wydanych, zniszczonych oraz jak należy szanować książki.

W trakcie kolejnych zajęć przedszkolaki były uczestnikami i słuchaczami przygód z serii książek pt.” Przygody Fenka”. Przygody Fenka to tematyczne serie książeczek dla najmłodszych, które uczą nie tylko wzorców dobrego zachowania, zasad bezpieczeństwa, dbania o zdrowie czy umiejętności odróżniania pór roku, ale również ćwiczą pamięć oraz umiejętność opowiadania dopiero, co przeczytanego tekstu. Dzieci również chętnie i z radością brały udział w zajęciach plastycznych- tematycznie do przeczytanego tekstu, układały puzzle, ale także odgadywały zagadki związane z tematem zajęć.

Na zakończenie spotkań w bibliotece dzieci zostały odznaczone medalami „Wzorowego uczestnika zajęć czytelniczo-plastycznych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Przysietnicy”, słodyczami, a także kolorowymi balonami z namalowanymi pomysłami jak spędzą wakacje.

Rok 2016/2017 – to czas, kiedy dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami p. Karoliną Obrzud i p. Małgorzatą Śmierciak uczestniczyły w 47 spotkaniach (709 osób).