Wioletta Piasecka - Przysietnica

14.03.2017 r. w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy odbyło się spotkanie autorskie z Panią Wiolettą Piasecką, autorką bajek, baśni, sztuk teatralnych i słuchowisk dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0 - III ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy oraz dzieci z Klubu Najmłodszego Czytelnika z rodzicami.

Pisarka jest osobą bardzo żywiołową, doskonale moduluje głosem naśladując różne postacie, ma świetny kontakt z dziećmi. Opowiadała o swoich wydanych książkach i o tym, co Ją zainspirowało do napisania wielu z nich. Bardzo ważne było to, że dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odgadywały zagadki, rozwiązywały mini konkursy, brały udział w teatrzyku kukiełkowym i zadawały pytania.

Wiele dzieci usłyszało też wróżbę dotyczącą przyszłości, na co wszyscy reagowali śmiechem i brawami.  Jeżeli wróżby się spełnią to wieś Przysietnica doczeka się mnóstwa znanych piosenkarzy, piłkarzy, artystów, a nawet premiera i prezydenta. Okazało się, że pisarka nie tylko pisze o królewnach, księżniczkach, duchach, czarownicach i zaczarowanych krainach, ale także doskonale zna się na piłce nożnej, co bardzo spodobało się chłopcom. Pani Piasecka przywiozła ze sobą książki, które dzieci mogły zakupić i otrzymać wpis z dedykacją i autografem autorki. Zadowolenie pisarki Pani Wioletty Piaseckiej, dzieci, wychowawców i rodziców sprawiło, że spotkanie było niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich uczestników.