Wioletta Piasecka

Grupa przedszkolaków z Gminnego i Prywatnego Przedszkola „Pszczółka Maja” w Starym Sączu, spotkała się, 13 marca 2017 r. w starosądeckiej bibliotece z Wiolettą Piasecką, autorką wielu bajek i opowiadań dziecięcych. Jest ona autorką  baśniowej biografii Andersena „W poszukiwaniu szczęścia”, a w swoim dorobku literackim ma już ponad 20 książek, napisanych dla dzieci. Ostatnio ukazała się jej nowa opowieść o piłkarzach „Drużyna marzeń”, której fragment pisarka prezentowała dzieciom na spotkaniu. Jej książki zachwycają, niosą przesłanie, zmuszając do refleksji. Za ich pośrednictwem autorka stara się przekazać dzieciom wiarę w moc własnych zdolności i spełniania marzeń.

 Pani Wioletta na spotkaniu z dziećmi recytowała swoje wiersze, zadawała bajkowe zagadki, a  każdy kto prawidłowo odgadł zagadkę  w nagrodę otrzymywał wróżbę. Wraz z dziećmi zaprezentowała scenkę rodzajową z książki „Krówka Modnisia”, oraz fragment teatrzyku „O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba”. Atmosfera jaką potrafiła stworzyć, zachęcała dzieciaków do zadawania mnóstwa pytań, do odważnych wypowiedzi, do radości jaka towarzyszyła spotkaniu.

Autorka opowiadała dzieciom także jak spędza swój codzienny dzień, skąd czerpie pomysły do swoich książek, jakie przeżywa przygody. Pochwaliła się, że w wolnych chwilach sama szyje przepiękne  kukiełki.

Po spotkaniu dzieci mogły zakupić książki z autografem pisarki.