Andrzej Grabowski - 5 grudnia 2016

Na mikołajkowym spotkaniu ze Skrzatkiem Wiercipiętką, w dniu 5 grudnia 2016 roku starosądecka biblioteka oraz filia biblioteczna w Przysietnicy gościła Andrzeja Grabowskiego - poetę, dziennikarza, satyryka, autora wielu książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-II Niepublicznej Szkoły Podstawowej i przedszkolaki z przedszkola „Wesołe nutki” ze Starego Sącza oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej w Przysietnicy. Dzieci wysłuchały wielu śmiesznych wierszyków, zagadek i słownych rymowanek jakie autor przybliżał ze swojej książki Zabawne, śmieszne i pocieszne. Zachęcał również do czytania, bo właśnie wtedy można pobudzać swoją wyobraźnie, poznawać świat z jego piękniejszej strony. Wszyscy mogli również dowiedzieć się co trzeba zrobić by otrzymać Order Uśmiechu, odznaczenie które nadają tylko dzieci dorosłym, których uznają za swoich przyjaciół. Takie odznaczenie otrzymuje osoba tylko godna tego miana, a pan Andrzej jest właśnie Kawalerem Orderu Uśmiechu. Jego dialog z widownią wielokrotnie był przerywany spontanicznym śmiechem i oklaskami, gdyż autor niezwykle barwnie przedstawił historię powstania swoich niektórych książek.

Młodzi czytelnicy zadawali naszemu gościowi wiele pytań, wszystko ich interesowało, jak długo się pisze książkę, co trzeba zrobić by zostać prawdziwym pisarzem, która jest ulubioną książką pisarza i którą napisał jako pierwszą. Autor na wszystkie pytania cierpliwie odpowiadał.

Dla wszystkich uczestników spotkania był to mile spędzony czas, tym bardziej, że spędzony wśród książek w bibliotece.