Miś - Barcice

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada z okazji Święta Pluszowego Misia w filii bibliotecznej w Barcicach spotkaliśmy się po raz kolejny z przedszkolakami i ich ukochanymi misiami.

Piątkowe przedpołudnie w naszej bibliotece rozpoczęło się od wejścia do sali Misia, którego dzieci przywołały piosenką. W ślad za Misiem na scenę wkroczyły bajkowe postaci, które wystąpiły w przedstawieniu pt. „Zmartwienia Królowej Książek”. Historia dzieje się w bibliotece do, której nie przychodzą dzieci. Zmartwiona Królowa Książek wzywa na pomoc postaci z różnych bajek, aby te pomogły jej zachęcić dzieci do pożyczania i czytania książek. Zabawna i momentami zaskakująca opowieść mocno wciągnęła i rozśmieszyła małą publiczność.  

Kolejnym punktem spotkania było rozdanie dyplomów i nagród dla zwycięzców konkursu pt. „Portret Pinokia”. Prace wszystkich tych dzieci można obejrzeć w bibliotece.

W czasie naszych warsztatów maluchy śpiewały piosenki, bawiły się ze swoimi pluszakami i wykonywały prace rysunkowe.

Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera, przedszkolaki bardzo chętnie pozowały do zdjęć z bajkowymi postaciami, a na zakończenie otrzymały słodki poczęstunek.

Ogromnie dziękujemy wychowawcom i przedszkolakom za przybycie i wspaniałą zabawę. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów biorących udział w przedstawieniu za piękną grę i pracę włożoną w próby.