Miś - Przysietnica

„Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś”.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – pluszowy miś! Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Przysietnicy zaprosiła dzieci z Klubu Najmniejszego Czytelnika oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych na wspólne świętowanie „Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia”.  

Z okazji świętowania urodzin misia biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny „Miś - mój przyjaciel”, który został skierowany do uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Przysietnicy. Wszyscy uczniowie pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Aliny Citak przygotowali różnymi technikami, bardzo ładne, pomysłowe prace. Jury w składzie: Cecylia Tudaj, Anna Majewska oraz Agnieszka Kwaśniowska postanowiło przyznać następujące miejsca:

  • Miejsce I: Malwina Żywczak
  • Miejsce II: Oliwia Król
  • Miejsce III: Wiktoria Pawlik

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia, a dyplomy i nagrody każdemu dziecku wręczała Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu Pani Maria Sosin.

Zaproszeni najmłodsi czytelnicy przynieśli swoją najmilszą zabawkę i niezastąpioną przy zasypianiu przytulankę – pluszowego misia. W bibliotece czekał na nich duży pluszowy „Miś”. Po przywitaniu się i po przedstawieniu swoich pluszaków, dzieci wraz ze swoimi ulubieńcami wysłuchały bajki pt.: „Miś” oraz „Tomiś jest odważny”. Dzieci miały także okazję zapoznać się z książeczkami o misiach, które można znaleźć na bibliotecznych półkach. Po przeczytaniu bajki dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały kolorowe maski misiowe. Następnie przyszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce. Maluchy w takt piosenki „Jada, jadą misie” trzymając swoją maskotkę chodziły na paluszkach podnosząc ją wysoko do góry, przykucały i przytulały się do niej, podrzucały zabawkę i próbowały ją chwytać.

Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowych zdjęć.Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali od Misia słodkie „małe, co nieco” z okazji obchodzonego Święta.