Ferie 2020 - Stary Sącz

Wolne od nauki podczas trwania ferii zimowych to wymarzony czas dla każdego dziecka.

Jak co roku starosądecka biblioteka wraz ze swoimi filiami zorganizowała wiele ciekawych atrakcji dla swoich czytelników.

W oddziale dla Dzieci i Młodzieży, młodzi czytelnicy mieli możliwość „gościć” przez dwa tygodnie w „Zimowej krainie baśni”. Codziennie spotykaliśmy się z bohaterami baśni Hansa Christiana Andersena. Dzieci przypomniały sobie już znane wcześniej baśnie duńskiego baśniopisarza i poznały jego mniej znane utwory, jak również fakty z życia i kraj, z którego pochodził autor.

Bohaterowie baśni stanowili inspirację warsztatów plastycznych, podczas których dzieci przy pomocy różnych technik plastycznych tworzyły m. in. łabędzie z papieru, dzwonki wietrzne, świnki skarbonki czy witraże malowane na szkle. Dzieci wykonały też zimowego bałwana z… folii i waty, który wprowadził do biblioteki nieco zimowej atmosfery. Zajęcia wzbudziły wiele radości, jak podczas lepienia prawdziwego bałwana ze śniegu.

Wszyscy uczestnicy zajęć ćwiczyły również umysł w różnego typu zagadkach, quizach, łamigłówkach i zabawach literackich. Dla chętnych odbywały się turnieje gier planszowych i seanse filmowe.

Dwa tygodnie szybko minęły, nawiązały się nowe przyjaźnie i znajomości. W Feriach z Biblioteką udział wzięło łącznie 96 dzieci.