Ferie 2020 - Barcice

Ferie bez zimy stanowią pewne wyzwanie, jednak Biblioteka w Barcicach stanęła na wysokości zadania i zaproponowała swoim podopiecznych kilka ciekawych tematów do realizacji.

Po pierwsze wiedza dotycząca odżywiania. Jak jeść żeby być zdrowym? Jak wypełniać zalecenia zawarte w piramidzie żywieniowej, aby dieta była zbilansowana? O tym i kilku innych zagadnieniach opowiadała zaproszona przez bibliotekę Pani dietetyk Aneta Aleksander. Zajęcia prócz wiedzy teoretycznej, zaspokoiły również głód na zdrowe jedzenie. Wyjątkowa pasta z awokado i orzechów laskowych okazała się świetnym zamiennikiem bardzo popularnej nutelli, która jak się okazało w swoim składzie zawiera znikome ilości orzechów, natomiast większość stanowi olej i cukier.

Prócz wiedzy o świadomym odżywianiu, zajęcia skoncentrowane były na pracach manualnych takich jak: samodzielne  szycie etui na telefon, quilling czy tworzenie autorskich pajacyków.

Nie zabrakło również quizów, krzyżówek oraz zagadek literackich, które dopełniły program zajęć. Podczas tych sześciu niezwykle aktywnych dni, w każdym spotkaniu brało udział około 20 dzieci, sądząc po frekwencji, były zadowolone z przebiegu zajęć.