Dzień Pluszowego Misia - Przysietnica

Filia biblioteczna w Przysietnicy zaprosiła najmłodszych czytelników do świętowania Dnia Pluszowego Misia. W naszej bibliotece obchodzenie tego święta to już tradycja.

Na zajęcia wszystkie dzieci przyszły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji swoich maskotek oraz historii powstania pluszowego misia. Dla dzieci została przygotowana krótka prezentacja multimedialna o misiach, które są głównymi postaciami występującymi w książkach i filmach animowanych Po wysłuchaniu bajkowej opowieści pt. „Urodziny Misia” uczestnicy zajęć przystąpili do wykonania pracy plastycznej – opaski w kształcie misia i ułożenia puzzli z ilustracją pluszaka.
W trakcie spotkania dzieci poruszając się w takt muzyki bawiły się ze swoimi przytulankami (podskoki, obroty, marsz w miejscu, stary niedźwiedź mocno śpi). Dużą radość sprawiła wszystkim zabawa z chustą animacyjną, na której pluszaki były podrzucane. Miłą niespodziankę dla organizatorów i uczestników zajęć przygotowała Milenka z Klubu Najmniejszego Czytelnika recytując wierszyk o misiach.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Uśmiech, radość i zadowolenie na twarzach dzieci były największą nagrodą za zorganizowanie tego spotkania.