Dzień Pluszowego Misia - Barcice

Choć w ciągu roku obchodzonych jest wiele świąt, to tylko jedno wywołuje uśmiech na twarzy, a mianowicie Dzień Pluszowego Misia. Samo święto nie cieszy się długą historią, bo w Polsce obchodzone jest od 2002 roku, ale niewątpliwie  zyskało wielu sympatyków w ciągu ostatnich lat.

Sympatyczny pluszak zawdzięcza swoją nazwę prezydentowi Stanów Zjednoczonych Teodorovi Roosveltowi. W wielkim skrócie, historia postrzelenia małego niedźwiedzia podczas polowania, znalazła swój finał w gazecie. Washington Post opublikował komiks, którego bohaterami byli postrzelony niedźwiadek i prezydent ( zwrócił mu wolność i wypuścił do lasu). Producent zabawek zainspirowany komiksem stworzył pierwszego pluszaka i nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta.

Ta dosyć krótka, acz zaskakująca historia, ma bezpośredni wpływ na to co zadziało się 117 lat później w Bibliotece w Barcicach , gdzie kolejna rocznica Dnia Pluszowego Misia, została upamiętniona z pompą. Punktem wyjścia, stała się krótka historia o niesfornym niedźwiadku, który przerażony perspektywą pójścia do przedszkola, buntuję się. Nie może zrozumieć dlaczego musi tam pójść. Historia kończy się pozytywnie, bo wątpliwości misia zostają rozwiane.

Prócz spektaklu, przedszkolaki wraz z pluszakami, wzięły udział w serii zabaw muzyczno-ruchowych, w których prym wiódł tym razem pełnowymiarowy miś i to on nadawał ton zabawie. Za jego sprawą wszystkie dzieci, mogły skosztować własnoręcznie pieczonych pierników.

Jeśli o popularności Dnia Pluszowego Misia świadczy ilość małych fanów pluszaków, to liczba 120 dzieci potwierdza to założenie.