Książka i Róża

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu wzięła udział w 18. edycji Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża", obchodzonych w tym roku w dniach od 23 do 28 kwietnia. Instytucje biorące udział w akcji organizują w jej ramach dowolne działania przygotowane specjalnie na tę okazję.

W środę 24 kwietnia odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci i młodzież tworzyły obrazki z kwiatami metodą decoupage.

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, w czwartek 25 kwietnia dzieliliśmy się wrażeniami z przeczytanych powieści: "Nieczułość" Martyny Bundy, "Złodziejki czasu" Hanny Cygler", "Nora Webster" Colma Toibina.

W obchody Małopolskich Dni Książki w starosądeckiej bibliotece wpisał się również konkurs recytatorski "Przedszkolne wierszyki". Przedszkolaki recytowały wiersze Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg – Zarembiny i Danuty Wawiłow.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja bezpłatnej wymiany książek pod hasłem "Drugie życie Książki". Każdy, kto przyniósł do biblioteki swoje prywatne książki mógł je wymienić na książki przyniesione przez innych czytelników.

Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"

Akcja mająca na celu promocję i rozwój czytelnictwa w regionie. Wydarzenie ma także przypominać, że książka może być bardzo dobrym podarunkiem dla drugiej osoby. Organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Województwo Małopolskie Początkowo święto to było obchodzone w krajach hiszpańskojęzycznych, a w 1995 roku 23 kwietnia został ogłoszony przez UNESCO Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich i tym samym wydarzenie zyskało międzynarodową popularność.