Przedszkolne wierszyki 2019

Tegoroczny konkurs recytatorski "Przedszkolne wierszyki", który został zorganizowany 26 kwietnia  dla najmłodszych czytelników Biblioteki – przedszkolaków, włączył się w część Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża", jakie  starosądecka biblioteka organizowała w dniach 23-28 kwietnia.

Tym razem przedszkolaki recytowały wiersze Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg – Zarembiny i Danuty Wawiłow.

Do II etapu Gminnego Konkursu Recytatorskiego przystąpiło 30 dzieci z placówek przedszkolnych z terenu Barcic, Gołkowic, Moszczenicy, Przysietnicy oraz ze Starego Sącza.

Jury w składzie: Maria Gaudyn, Helena Domańska i Helena Piętka, po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu i podliczeniu punktacji, wyłoniło następujących laureatów konkursu:

  • Miejsce I – otrzymują Karolina Fiut z Barcic i Bartłomiej Barycz ze Starego Sącza
  • Miejsce II – Amelia Korona ze Starego Sącza oraz Wiktoria Biel z Gołkowic
  • Miejsce III – Alicja Banach z Gołkowic i Milena Łoboda ze Starego Sącza

Dzieci, które otrzymały pierwsze miejsca, jednocześnie zakwalifikowały się do III etapu konkursu na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 14 maja 2019 r. o godz. 10.00 w Bibliotece Publicznej w Starym Sączu. Zapraszamy.
Pozostali uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali wyróżnienia. Wszystkim przedszkolakom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe przygotowanie a Rodzicom i Paniom z przedszkoli za pomoc w przygotowaniach.