Wakacje - Gołkowice 2018

Jak co roku w bibliotece w Gołkowicach zostały zorganizowane wakacyjne zajęcia dla dzieci z najbliższych okolic. Chętni mogli przychodzić do biblioteki w terminie od 26 czerwca do 13 lipca 2018 r. Na listę uczestników zapisało się 32 dzieci. W poniedziałki i piątki obywały się gry planszowe, natomiast zajęcia tematyczne w każdy wtorek, środę i czwartek.

Na początek uczestnicy wzięli udział w zabawach integracyjnych, zostali podzieleni na grupy i utworzyli kontrakt obowiązujący na zajęciach. Tym razem tematem przewodnim była książka pt. „Magiczne drzewo” – A. Maleszki. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z jej fragmentami. Hitem była sałatka owocowa przygotowywana na zajęciach. Przy tej okazji, dzieci wyszukiwały informacje w książkach i Internecie na temat właściwości owoców, a także siły naturalnych witamin.

Na zajęciach odbywały się rozgrywki w „Chłopską Szkołę Biznesu”. Chętni poznali również inne gry: „Kwadratowa gra baśniowa”, „Park dinozaurów”, „Twister”, „Pędzące żółwie”, „Ego”, „Postaw na milion”, „Dani. Mały podróżnik”.

Nie zabrakło też zajęć twórczych. Dzieci wzięły udział w plenerze malarskim, w warsztatach papieru czerpanego, przygotowywały letnie lampiony do ogrodu w technice decupage oraz zakładki zachęcające do czytania. Uczestnicy przygotowywali stworki z masy solnej, a następnie dekorowali je w fantazyjny sposób. Powstały wielobarwne mozaiki z ziaren, a także okładki do książek pt. „Moje wakacyjne przygody”. Dla niektórych nowością było malowanie kamieni oraz malowanie kawą. Te niecodzienne techniki przykuły uwagę dzieci. Ciekawostką było również tworzenie gigantycznych baniek mydlanych.

Każdy, kto chciał wziąć udział w zajęciach miał okazję poznać ciekawe osoby, nauczyć się czegoś interesującego przez zabawę oraz spróbować swoich sił w nowych aktywnościach.

Dziękujemy wszystkim za udział w wakacjach z biblioteką. Naszych czytelników zachęcamy do pożyczania ciekawych książek również w lipcu i sierpniu. Czekamy na Was!