Noc Bibliotek 2018 - Gołkowice

Filia biblioteczna w Gołkowicach wraz z biblioteką szkolną wspólnie zorganizowały 9 czerwca 2018 r. Noc Bibliotek pod hasłem: „RzeczpospoCzyta”. Na wszystkich odwiedzających naszą bibliotekę czekały liczne atrakcje.

Specjalnie na tę okazję przygotowano wystawę pt. „10 najpiękniejszych bibliotek świata”. Czytelnicy musieli znaleźć wszystkie plansze ukryte między regałami. Na młodszych uczestników czekały kolorowanki z motywem książkowym, które rozwijają wyobraźnię. Następnie został przeprowadzony turniej zręcznościowy z licznymi konkurencjami. Uczestnicy przy użyciu piłeczek pingpongowych, kubków, hula-hop, piłek do siatkówki i innych przedmiotów mieli okazję sprawdzić się w szybkości i zręczności. Każde poprawnie wykonane zadanie to punkt dla drużyny. Rywalizacja była zaciekła.

Kolejną atrakcją były pokazy taneczne: balet i taniec nowoczesny w wykonaniu dwóch uczennic z Gimnazjum.
Następnie odbyło się wspólne czytanie i malowanie. Uczestnicy czytali fragmenty książki pt.: „Baśń o świętym spokoju” Zofii Staneckiej oraz komiksu „Niezła draka, Drapak!” Sztybora Kaczkowskiego. Na podstawie przeczytanego tekstu wszyscy tworzyli fantastyczne rysunki przed budynkiem.
Zorganizowano także wyprawę do zaczarowanego podwórza. Przygotowane zadania i łamigłówki nawiązywały do książki „Opowieści z Narnii”. Uczestnicy podzieleni na dwie drużyny mieli znaleźć podpowiedzi i skarby. Wyzwanie było ogromne, dlatego wszyscy szybko ruszyli na poszukiwania.

Przez cały czas, gdy młodzież brała udział w zabawach i konkurencjach nasi czytelnicy mogli wypożyczać książki. Chętni mogli skorzystać ze ścianki do selfie: „Noc bibliotek – RzeczpospoCzyta”.

Ostatnim punktem programu było oglądanie filmu familijnego pt. "Tarapaty" w reż. Marty Karwowskiej zaproponowanego przez organizatorów ogólnopolskiej Nocy bibliotek. I tym razem nie zabrakło emocji.

Noc bibliotek w Gołkowicach dobiegła końca, pozostawiając wiele niezapomnianych wspomnień i wrażeń. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w kolejnej edycji zapraszamy za rok. A tym czasem zachęcamy do aktywnego udziału w naszych innych akcjach.