Dzień Postaci z Bajek w Bibliotece

19 października 2017 roku Biblioteka Publiczna w Przysietnicy po raz pierwszy włączyła się w obchody Dnia Postaci z Bajek.  Odgrywają one ważną rolę w życiu każdego dziecka. Dlatego ten dzień w bibliotece miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto je czytać.

W spotkaniu udział wzięły dzieci z Oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy. Zajęcia rozpoczęliśmy od czytania fragmentów bajek, zadaniem dzieci było rozpoznawanie ich tytułów. Później przeszliśmy do zabawy zwanej „Pomagamy Kopciuszkowi” polegającej na rozdzielanie fasoli na czas. Ta konkurencja sprawiła maluchom wiele radości, mogły wykazać się sprytem i szybkością w wykonywaniu zadania.  Dzięki kolejnej zabawie pt.: „Czarodziejski Kuferek” dzieci miały możliwość wykazania się znajomością bajek, po ukazaniu rekwizytu związanego z daną bajką. Kolejnym punktem spotkania były „Zagadki  słuchowe" polegające na wykorzystaniu fragmentów bajkowych piosenek. Przedszkolaki musiały podać tytuł bajki po usłyszeniu nagrania piosenki tytułowej. Ostatnia zabawa „Traf w Baba Jagę” polegała na celowaniu do postaci Baba Jagi papierowymi kulkami. Sprawiła ona dzieciom największą radość.

Przedszkolaki wykazały się bardzo dobrą znajomością bajek i bez problemu radziły sobie z zadaniami. Były aktywne podczas zajęć, otwarte na nowe zabawy.  Spotkanie zakończyło się kolorowaniem przez dzieci postaci bohaterów z bajek. Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i bogacą słownictwo.