SYNAPSY 2017 - Spacery po śladach

W Szkole Podstawowej w Gołkowicach straszy!

To nie żart. W czwartek 21 września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Gołkowicach Górnych widziano grupę duchów przemierzających korytarze. Zjawy pojawiały się i znikały późnym popołudniem, gdy wszyscy uczniowie skończyli już swoje lekcje.

Na szczęście wszystko było pod kontrolą. Owe zjawy to część warsztatów filmowych, do przeprowadzenia których został poproszony Andrzej Naściszewski w ramach projektu; „Spacery po śladach – SYNAPSY 2017”. Projekt prowadzony jest przez Dorotę Gurbę (koordynatorkę i animatorkę projektu) i Karolinę Biel (animatorkę projektu). Udział w nim biorą uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjaliści z Gołkowic i Barcic. Do tej pory uczestnicy projektu brali udział w warsztatach integracyjnych i fotograficznych, a także w wycieczkach do Krynicy, Szczawnicy, Rytra i Piwnicznej. Przed nami jeszcze wyjazd do Muszyny oraz Starego Sącza.

Młodzież biorąca udział w wycieczkach do „pereł Sądecczyzny” tym razem została zaproszona na warsztaty filmowe, które przeprowadzono 14 i 21 września 2017 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Gołkowicach. W trakcie tych spotkań uczniowie poznali sposoby przygotowywania filmów poklatkowych oraz ciągłych, a także zapoznali się ze sposobem montażu zebranego materiału. Na ostatnich warsztatach ułożyli scenariusz filmu krótkometrażowego, który następnie zrealizowali pod czujnym okiem Andrzeja Naściszewskiego. Uczniowie przyjęli role duchów nawiedzających Szkołę w Gołkowicach tuż po zakończeniu wszystkich zajęć lekcyjnych. O tym co może się stać gdy zabłądzi się w takiej nawiedzonej szkole można będzie się przekonać oglądając film przygotowany przez gimnazjalistów. Już dziś zapraszamy na wernisaż fotografii powstałych w ramach projektu „Spacery po śladach”, podczas którego można będzie obejrzeć wszystkie krótkometrażowe filmy przygotowane i montowane przez naszych młodych artystów w ramach całego projektu. Wernisaż odbędzie się na początku listopada w budynku filii Biblioteki Publicznej w Gołkowicach Górnych. Szczegółowe informacje znajdą państwo na plakatach w późniejszym terminie.