Wakacje z biblioteką - Stary Sącz

Tegoroczne wakacje z biblioteką w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przebiegły pod hasłem „Baśniowe Stwory”.  Przez trzy tygodnie sierpnia 2017 roku, młodzi czytelnicy Oddziału, (od 7 do 11 lat) mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach  plastycznych, zabawach umysłowych, ruchowych oraz grach planszowych.

W każdym dniu wakacyjnych zajęć dzieci poznawały historię bajkowych postaci smoków, potworów, straszydeł, czarownic, wampirów i innych dziwnych stworów, czytając serie książek  m. in. „Strachy na lachy”, „Nocne strachy”, Potwory i Spółka”.

Z balonów, papieru, pudełek, kolorowej bibuły i piórek  dzieciaki tworzyły bajkowe stwory.

Wykorzystując materiały recyklingowe butelki, rolki papierowe, worki na śmieci dzieci tworzyły smoki i kolorowe stwory.

Chyba najwięcej radości dało dzieciom stworzenie własnej książki obrazkowej pt. „Grzyb Mutant”, wzorowanej na opowiadaniach z teatru Kamishibai.  Podzieleni na grupy, dzieciaki wymyślały kolejne obrazki do tworzącej się już w ich głowach historii. Zły grzyb Mutant zionący ogniem, zamieniał wszystko co napotkał w kamień. Odmieniło go spotkanie z dobrą czarownicą, która tak zauroczyła Mutanta, że postanowił naprawić wszystko co zniszczył. Całość dała niezwykle ciekawy efekt poruszający tematykę zwycięstwa dobra nad złem.

Tych kilka tygodni minęło bardzo szybko, powoli kończąc wakacyjny czas.

W zajęciach bibliotecznych w tym czasie wzięło udział ogółem 122 dzieci.