Wakacje z biblioteką - Gołkowice

Biblioteka w Gołkowicach Górnych kolejny raz zaprosiła dzieci do udziału w zajęciach wakacyjnych. W tym roku odbywały się one przez cztery tygodnie od 26 czerwca do 20 lipca 2017 r. Atrakcji nie brakowało, a wszystko w ramach akcji „TWORZYMY WSPOMNIENIA”.

Dzieci i młodzież grali w gry planszowe dostępne w bibliotece, gdzie najchętniej wybierali: „Chłopską Szkołę Biznesu”, „Twistera”, „Postaw na milion”, „Zgadnij Kto to”, „Kółko i krzyżyk – gra ludźmi”, rozwiązywali łamigłówki, układali „Magiczne mozaiki” oraz puzzle przedstawiające statek na pełnym morzu (1000 elementów). Każde zajęcia rozpoczynały się czytaniem fragmentu książki „Kubuś Puchatek” czego efektem były warsztaty tworzenia Kubusiowej opowieści pt. „Złoty skarb” w formie Kamishibai oraz rysowanie ilustracji do wysłuchanych fragmentów.

Podczas zajęć plastycznych: przygotowali kolorowe flakony i zwierzaki z masy solnej, malowali kredą przed budynkiem biblioteki fantazyjne wzory i graffiti. Poznali  zaskakujący świat roślin i przygotowali z papieru owady oraz rośliny owadożerne. Malowali pawie z kleksów, wycinali i składali krokodyle.

Natomiast w trakcie warsztatów artystycznych malowali farbami na dużym formacie własne wizje świata zwierząt. Prace można obejrzeć w mini galerii w bibliotece.

Podczas pięknego, lipcowego dnia wzięli udział w zabawie polegającej na zrobieniu największej bańki mydlanej. Zabawy nie było końca.

Na zakończenie „Wakacji z biblioteką” wszyscy uczestnicy udali się pieszo do Skrudziny, gdzie odbyło się ognisko i różne zabawy. Na miejscu czekała na nas Pani Agata Kuś, która pokazała wszystkim Dom Kultury w Skrudzinie. Uczniowie mogli zobaczyć prace dzieci uczęszczających tam na zajęcia świetlicowe, m.in.: malowane ubrania i kamienie. Następnie grali w „kółko i krzyżyk” w nieco innej wersji niż zazwyczaj, wzięli udział w zabawach z kolorową chustą Klanza i balonami, a także skorzystali z placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Skrudzinie. W drodze powrotnej oglądali wodospad wybudowany w czasie II wojny światowej na rzece Jaworzynce.

Bardzo dziękujemy Państwu: Dorocie i Józefowi Król za pomoc w organizacji ogniska i wycieczki, a Pani Magdalenie Kiklicy za malowanie dzieciom twarzy specjalnymi farbami fantazyjne wzory.

Wszystkim uczestnikom naszych zajęć bardzo dziękujemy, a także życzymy zdrowych i radosnych wakacji.

Minecraft

W czasie wakacji dzieci i młodzież brała udział w różnych zajęciach przygotowanych dla nich na ten czas. Kilkoro uczestników wykazało się dużą kreatywnością i przygotowało park rozrywki w wersji wirtualnej. Świat, w którym powstał „Rollercoaster” został przygotowany w grze Minecraft przez Amelię Król, Kajetana Gromalę i Kacpra Pietrzaka. Zachęcamy do obejrzenia na filmie efektów pracy młodych projektantów.