Wakacje z biblioteką - Przysietnica

Tegoroczne wakacyjne spotkania w filii bibliotecznej w Przysietnicy przebiegały pod hasłem „Wakacyjna przygoda w bibliotece”. Zajęcia rozpoczęły się 11 lipca i trwały do 4 sierpnia. Miały na celu zachęcenie dzieci do czynnego i aktywnego spędzania czasu wolnego w grupie rówieśników.

Wakacje to czas odpoczynku, na który czekają zwłaszcza dzieci. Zajęcia organizowane w bibliotece toczyły się wokół książki, gier edukacyjnych jak i zabaw ruchowych. Uczestnicy rysowali ulubione miejsca z wakacji, wspólnie czytali bajki o tematyce wakacyjnej, rozwiązywali krzyżówki, zagadki literackie. Dzieci mogły również korzystać z gier stolikowych i rozwijać swoje talenty plastyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z nowo zakupioną chustą animacyjną Klanza. Zabawy z chustą pozwoliły na poznanie i integracje grupy, uczyły współzawodnictwa, zachęcały do współpracy wśród uczestników oraz sprawiały wiele radości i uśmiechu na twarzy dzieci. Dla uczestników zajęć została zorganizowana integracyjna wycieczka do Agrozagrody w Moszczenicy. Wycieczkowicze wspólnie z dziećmi z Moszczenicy uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w gospodarstwie agroturystycznym. W trakcie zajęć wakacyjnych został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Bibliotekarka w oczach dziecka”. Dziecięca wyobraźnia i pomysłowość pozwoliła w sposób zabawny przedstawić pracowników biblioteki w trakcie wykonywania pracy z czytelnikami oraz odwzorować ich podobiznę. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a do końca września można je oglądać w bibliotece. Za udział w zajęciach dzieci zostały nagrodzone słodyczami i drobnymi prezencikami.

Przygotowane formy zajęć nie tylko wypełniały wolny czas, ale również spełniały swoje zadania kulturalne, edukacyjne i wychowawcze. Jak co roku czas spędzony na zabawie i nauce w bibliotece cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą liczby: 12 spotkań - 265 osób.