Ferie w Bibliotece - Filia w Moszczenicy

Ferie zimowe to czas wymarzony i wyczekiwany przez dzieci. Jak co roku w bibliotece zorganizowanych zostało wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się 18 stycznia i trwały do 29 stycznia. Był to bardzo miły czas, spędzony w aktywny sposób. Uczniowie chętnie korzystali z zaproponowanych form aktywności. Podczas spotkań dzieci wykonywały różne zadania, były zarówno łamigłówki, kalambury, krzyżówki, zagadki,  jak i konkursy. Jednym z nich był konkurs  fotograficzny „Zima w obiektywie”, gdzie zadaniem dzieci było zrobienie zdjęcia w zimowej scenerii. Mimo, iż zimowa aura nie przyniosła nam w tym roku zbyt dużo wymarzonego śniegu, to i tak dzieciom udało się zrobić bardzo ciekawe ujęcia. Dużym zainteresowanie cieszyły się zajęcia manualne, wykonywanie upominków i laurek metodą quilling dla babci i dziadka z okazji ich święta oraz wyklejanie zapałkami gwiazd zrobionych z kartonu. Większość prac  można podziwiać w bibliotece.
Niegasnącym zainteresowaniem cieszą się gry i zabawy ruchowe, dzieci lubią rywalizować i zmagać się w różnego rodzaju konkurencjach sportowych.
Dodatkową atrakcją był turniej gier stołowych zorganizowany już po raz piaty wspólnie z miejscową jednostką OSP. Uczestnicy rywalizowali m.in. w tenisie stołowym, bilardzie i piłkarzykach. W turnieju wzięło udział blisko 30 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Nikomu nie brakowało dobrego humoru, chęci do zabawy i rywalizacji. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy a najlepsi zostali nagrodzeni medalami oraz drobnymi upominkami.
Łącznie odbyło się 6 dwugodzinnych spotkań, w których wzięło udział 133 uczestników. Dzieci miały  możliwość spędzić swój czas, wolny od szkolnych zajęć, w ciekawy i atrakcyjny sposób. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami pozostanie na długo w naszej pamięci.