Wolne lektury

Szanowni Czytelnicy, miło nam poinformować, że od 24 września 2015 r. w naszym katalogu on-line oferujemy dostęp do darmowych e-booków i audiobooków. Jest to możliwe dzięki internetowej bibliotece o nazwie „Wolne Lektury”, prowadzonej przez fundację Nowoczesna Polska.

Jest to ponad 2600 utworów, które zostały udostępnione w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.

Dostęp do „Wolnych Lektur” jest możliwy z katalogu on-line Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu jak również wszystkich bibliotek powiatu nowosądeckiego.

Czytelnik, który przykładowo wpisze w wyszukiwarce „Lalka” uzyska informacje o zbiorach tradycyjnych, dostępnych w bibliotece oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej. Jest to właśnie opis dzieła dostępnego z „Wolnych Lektur”, który można pobrać w całości lub we fragmentach w jednym z natywnych formatów dla e-czytników lub jako PDF.

Chcemy pokazać odbiorcom, że wykorzystywane przez nich urządzenia mobilne (tablety, smartfony, czytniki e-booków, komputery przenośne) mogą pomagać w kontakcie z literaturą w każdej chwili i każdym miejscu dzięki Wolnym Lekturom. Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, pozostają w zasięgu ręki 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy.

„Wolne Lektury” dostępne są w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu oraz wszystkich bibliotekach Powiatu Nowosądeckiego.