PEACEPAINTING w Polsce i Norwegii - Festiwal Teatralny

Nasza Biblioteka, która jest partnerem projektu PEACEPAINTING W POLSCE I W NORWEGII 19 czerwca 2015r. wzięła udział w zorganizowanym przez Bibliotekę w Proszowicach, Festiwalu Teatralnym. Do zaprezentowania się na scenie proszowickiego Domu Kultury zaprosiliśmy podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo o nazwie „Gumowe Ucho” ze swoim premierowym przedstawieniem „Nie ma jak dom”, którzy reprezentowali gminę Stary Sącz. Zorganizowany festiwal był ciekawym wydarzeniem kulturalnym podczas którego prezentowały się grupy z poszczególnych miejscowości biorących udział w projekcie.. Mogliśmy obejrzeć przedstawienia siedmiu grup teatralnych z miejscowości: Proszowice, Myślenice, Biały Dunajec, Sierosławice, Stary Sącz i Koszyce. Tym razem występowaliśmy pod hasłem „Gramy dla pokoju”. Przedstawienia oceniała Komisja Artystyczna, wg której poziom i wykonanie teatralne były bardzo profesjonalne. Zaprezentowane spektakle były pełne humoru, trafnie oddające problemy życia codziennego. Na zakończenie każda z grup otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz kosze pełne słodyczy. Widzowie na widowni doznali wielu pozytywnych wrażeń a podziękowaniom i brawom nie było końca. Serdecznie dziękujemy organizatorom, Powiatowej Bibliotece w Proszowicach za zaproszenie nas do tak wspaniałego przedsięwzięcia.