PEACEPAINTING W Polsce i w Norwegii - Myślenice

Dnia 24 czerwca 2014r. grupa gimnazjalistek ze Starego Sącza, Gołkowic i Barcic uczestniczyła w kolejnych już warsztatach plastycznych tym razem na łonie natury w Myślenicach.
Po obejrzeniu niezmiernie ciekawej prezentacji przygotowanej przez prof. Mirosława Sikorskiego „Pejzaż – obrazowanie otwartej przestrzeni” oraz wystawy prac profesora „Sztuczny horyzont”, uczestnicy udali się do Muzeum Regionalnego „Dom grecki”. Obejrzeli malarstwo Jerzego Dudy-Gracza, jednego z najpopularniejszych twórców polskiej sztuki XX wieku, poza tym podziwiali wystawy stałe, m. in. ekspozycje wnętrz mieszczańskich z okresu XIX wieku oraz wystawę etnograficzną przedstawiającą zagadnienia związane z kulturą ludową Ziemi Myślenickiej.
W godzinach popołudniowych młodzież wraz z opiekunami udała się na Zarabie, rekreacyjną część miasta, gdzie pod okiem pani Natalii Buchta, naszej warsztatowej przewodniczki malowała pejzaż przedstawiający okolice rzeki Raby.