O fotografii - Filia w Gołkowicach

Spotkanie poświęcone fotografii i pasji tworzenia zdjęć o różnej tematyce..

17 stycznia 2020 r. w Filii w Gołkowicach odbyło się spotkanie poświęcone fotografii i pasji tworzenia zdjęć o różnej tematyce.

Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej z Kiczni i oraz z Gołkowic wraz z nauczycielami.

Spotkanie poprowadzili Andrzej Rams i Jerzy Cebula zajmujący się tą dziedziną sztuki od kilkudziesięciu lat. W trakcie, prowadzący opowiedzieli o wystawie fotografii pt. „Autografy” prezentującej wielu znanych aktorów teatralnych. Zdjęcia zaprezentowane w bibliotece powstawały przez ponad 20 lat. Uczestnicy byli pod wrażeniem wystawy oraz procesu jej powstawania.

Autorzy zdradzili młodzieży tajniki swojej pracy i pokazali na czym ona polega. Fotografia zawodowa często wiąże się z wieloma trudnościami i poświęceniem. Uczestnicy zobaczyli liczne fotografie znanych sportowców, aktorów, muzyków oraz architektury. Dla większości było zaskoczeniem jak wiele pracy trzeba włożyć w przygotowanie sesji zdjęciowej na konkretne zlecenie. Fotografowie podzielili się z młodzieżą swoimi pomysłami i odpowiadali na wszystkie pytania.

Dziękujemy wszystkim zebranym za udział w spotkaniu.

Już dziś zapraszamy czytelników biblioteki i wszystkich pasjonatów fotografii na finisaż wystawy Andrzeja Ramsa i Jerzego Cebuli, który odbędzie się w bibliotece już niebawem. W trakcie spotkania można będzie porozmawiać z twórcami prac.