Aktualności

Z Książką na START

Z Książką na START

Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz WYPRAWKĘ CZYTELNICZĄ!

Akcja w ramach projektu: „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”!

  • Odwiedź z dzieckiem naszą starosądecką bibliotekę lub jej filie, zapisz dziecko do biblioteki, wspólnie wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą a niej książkę "Pierwsze czytanki dla…" oraz Kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
  • Pozwól dziecku samemu dokonać wyboru książki. Przeczytajcie ją wspólnie, postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio/telewizor, usiądźcie wygodnie i spraw by ten czas był wyjątkowy. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem każdego dnia, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
  • Podczas każdej wizyty w bibliotece mały czytelnik po wypożyczeniu książki otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Więcej informacji na stronie: www.wielki-czlowiek.pl