Aktualności

Wakacje 2019 - Moszczenica

Wakacje 2019 - Moszczenica

Sprawdź co działo się podczas Wakacji z Biblioteką, w Filii w Moszczenicy..

Tegoroczne zajęcia wakacyjne w filii bibliotecznej w Moszczenicy odbywały się okresie od 24 czerwca do 15 lipca. Cały cykl zajęć podzielony był na trzy tygodnie, w czasie których dzieci wykonywały różne prace i zadania.
Zgodnie z tegorocznym hasłem wakacyjnym było rozrywkowo i sportowo.

W pierwszym tygodniu poświęconym naszym znajomym z książek, dzieci zmagały się z zagadkami, krzyżówkami i quizami literackimi.

W drugim tygodniu oprócz zajęć w bibliotece pojechaliśmy wspólnie z uczestnikami zajęć z filii w Barcicach i Przysietnicy do kina na film pt. "Sekretne życie zwierzaków domowych 2”.
W czasie spotkań nie zabrakło zajęć plastycznych. Dzieci z niezwykłą cierpliwością wyklejały motylki kolorowymi ziarnami ryżu, ozdabiały drewniane bransoletki metodą serwetkową – decoupage, robiły kwiaty origami oraz kolaż dotyczący wakacyjnych marzeń.
W czasie każdego spotkania były gry i zabawy ruchowe, wymagające od uczestników nie tylko szybkości, ale przede wszystkim zręczności, cierpliwości i pomysłowości. Konkurencje nie były łatwe, jednakże w każdym odezwała się chęć rywalizacji i wszyscy radzili sobie znakomicie. Było przy tym dużo śmiechu i radości.

Dla chętnych dużym sprawdzianem swojej wytrzymałości była wycieczka rowerowa, podczas której odwiedziliśmy wszystkie biblioteki na terenie gminy Stary Sącz. Byliśmy więc w Gołkowicach, Starym Sączu, Barcicach i Przysietnicy. Przejeżdżając z Gołkowic do Starego Sącza wyjechaliśmy na Górę Miejską. W każdej bibliotece czekały na dzieci do rozwiązania różnego rodzaju zadania. Były też nagrody w postaci słodkich upominków. Jak się okazało we wszystkich odwiedzanych miejscach  dzieci były pierwszy raz. Po pokonaniu ponad 20 km uczestnicy  głodni i zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, spędzili czas przy ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek.