Aktualności

Ferie 2019 - Przysietnica

Ferie 2019 - Przysietnica

Zapałkowe wyklejanki i zabawy sensoryczne z ugotowanym makaronem spaghetti..

Na czas ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Przysietnicy stała się miejscem dla czytelników, gdzie można było miło, wesoło i w przyjaznej atmosferze spędzić czas. Pracownicy biblioteki myśląc o najmłodszych czytelnikach przygotowali różnorodne zajęcia.

W programie zajęć znalazły się kreatywne zajęcia plastyczne, gry edukacyjne, gry i zabawy ruchowe oraz konkurs plastyczny. Zapałkowe wyklejanki i zabawy sensoryczne z ugotowanym makaronem spaghetti pozwoliły dzieciom stworzyć ciekawe i pomysłowe prace. Chętne osoby mogły wziąć udział w konkursie plastycznym pt."Ramki na zdjęcia". Prace konkursowe były ozdabiane kolorowym makaronem. Młodzi uczestnicy zajęć okazali się bardzo kreatywni i stworzyli ładne oraz oryginalne dzieła, które brały udział w konkursie. Oceniono i nagrodzono 8 prac, które można oglądać w Bibliotece.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy ruchowe, gry edukacyjne, np. Jeden z dziesięciu czy Kocham cię, Polsko. Zabawy z chustą animacyjną Klanza pozwoliły na poznanie i integrację grupy, uczyły współzawodnictwa, zachęcały do współpracy wśród uczestników oraz sprawiały wiele radości i uśmiechu na twarzy dzieci. Stałym elementem wszystkich spotkań były kalambury, zagadki, zabawy ruchowe (podskoki nad skakanką, ile kroków mam do ciebie), w trakcie których dzieci mogły się wyhasać.

Codziennie w godzinach pracy Biblioteki dzieci i młodzież chętnie korzystali również ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu oraz gry w bilard. Przygotowane formy zajęć nie tylko wypełniały wolny czas, ale również spełniały swoje zadania kulturalne, edukacyjne i wychowawcze.