Aktualności

Ferie 2019 - Gołkowice

Ferie 2019 - Gołkowice

„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica mumii” oraz starożytny Egipt..

Tematem przewodnim „Ferii w Bibliotece w Gołkowicach” była książka pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica mumii” oraz starożytny Egipt. Dzieci poznały treść książki, następnie rozmawiały o niej i rysowały ilustracje do przeczytanego tekstu. Na zajęciach powstały też tematyczne kolaże.

Uczestnicy oglądali książki o starożytnym Egipcie oraz uczyli się w praktyczny sposób wykorzystywać aplikacje mobilne na telefon lub tablet. Następnie mogli wykorzystać informacje zebrane z książek oraz aplikacji mobilnych o Egipcie do stworzenia plakatów z najbardziej interesującymi ciekawostkami z tego regionu świata, a także z miejscami, które warto zwiedzić na wyprawie do kraju faraonów. Podczas zajęć powstały makiety doliny Nilu. Przygotowano też coś przydatnego w zimie: karmniki dla ptaków z niepotrzebnych, plastikowych butelek.

Na naszych młodych czytelników czekały też łamigłówki, gry planszowe i interakcyjne: „Chłopska Szkoła Biznesu” „5 sekund” „Ego”, „Park dinozaurów”, „Mistakoss walka o stołki”, „Kwadratowa Gra Pamięciowa”, „Zgadnij kto to”, „Stacking”, „Twister”, „Postaw na milion”.

Na zakończenie „Ferii z Biblioteką w Gołkowicach” zorganizowano bal karnawałowy. Dzieci przyszły w wybranych przez siebie strojach, brały udział w zabawach z chustą animacyjną Klanza oraz w konkursie koronacyjnym.

Przez dwa tygodnie uczestnicy mieli okazję spędzić czas w interesujący sposób ze swoimi rówieśnikami, a także dowiedzieć się czegoś nowego w bibliotece – naszej skarbnicy wiedzy.