Aktualności

Misiowe świętowanie w bibliotece

Misiowe świętowanie w bibliotece

Światowy Dzień Pluszowego Misia w filii w Przysietnicy..

25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy i najprawdziwszy przyjaciel dzieci – pluszowy miś! Z tej okazji 28 i 29 listopada 2018 roku w filii bibliotecznej w Przysietnicy obchodziliśmy po raz piąty Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczestnikami spotkania w pierwszym dniu były dzieci z oddziałów przedszkolnych ze szkoły podstawowej, a w drugim bibliotekę odwiedziły dzieci z Klubu Najmniejszego Czytelnika.
Zaproszeni czytelnicy przyszli ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Odwiedziły nas misie duże i małe, kolorowe i puchate oraz najmilsze przytulanki. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej pokazującej misiowych bohaterów książkowych i filmowych. Po przedstawieniu swoich pluszaków, dzieci wraz ze swoimi ulubieńcami wysłuchały bajki pt.: „Miś” oraz „Miodowe drzewo”. Uczestnicy zajęć mieli także okazję zapoznać się z książeczkami o misiach, które można znaleźć na bibliotecznych półkach. Po przeczytaniu bajki dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały kolorowe laurki dla misia, natomiast dzieci z Klubu Najmniejszego Czytelnika ozdabiały piernikowe misie, które następnie smakowicie zjadły.
Kolejnym punktem programu była wspólna zabawa przy muzyce. Maluchy w takt piosenki „Jada, jadą misie” podrzucały swoje maskotki na chuście animacyjnej. Zadaniem dzieci było również ułożyć misie według wielkości i odnaleźć zagubione pluszaki.
Na zakończenie panie bibliotekarki podziękowały dzieciom za zorganizowanie misiom tak wspaniałego przyjęcia urodzinowego i wręczyły im słodkie, piernikowe upominki. Zadowolone buzie dzieci były oznaką miłego i radosnego świętowania.