Aktualności

Dzień Pluszowego Misia - Barcice

Dzień Pluszowego Misia - Barcice

25 listopada wspominamy dzień Pluszowego Misia..

Parafrazując słowa piosenki „Hej dziewczyno spójrz na misia, on przypomni, przypomni dzieciństwo ci” 25 listopada wspominamy dzień Pluszowego Misia. Konotacja tej niezwykle prostej zabawki, jest również niezwykle czytelna. Każdemu z nas nasuwają się tylko miłe wspomnienia z dzieciństwa, kiedy ukradkiem spoglądamy na  misia. Tej marnej postury pluszak zapewniał poczucie bezpieczeństwa, był powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem. To on budował w nas świadomość społeczną, choć może wtedy niekoniecznie to rozumieliśmy. Kształtował w nas empatie. Osiągając tak wiele w  tworzeniu relacji, wypracował swoją pozycję w świecie zabawek. Doceniając jego zasługi, 25 listopada został uznany oficjalnym dniem Pluszowego Misia.

Raz w roku celebrujemy jego urodziny. Z  inicjatywą obchodów tego święta wyszliśmy do najmłodszych czytelników. To oni uraczyli nas swoją obecnością, dzierżąc w swoich małych rączkach pluszowe maskotki. Przyglądali się wystawionej na scenie bajce „Kot w butach”, która w pewien przewrotny sposób wpisała się w nurt spotkania. Kot w butach jest niby zwykłym kotem z regularnym upierzeniem ale jednak jest w nim coś niezwykłego. Mówi ludzkim głosem. Całe swe kocie zaangażowanie koncentruje na najmłodszym z bohaterów. Pomaga mu osiągnąć bogactwo za cenę swobody jakiej mu udzielił najmłodszy rodem. To zaufanie procentuje, ponieważ najmłodszy z braci zostaje królem. Bajka idealnie wpisała się w spotkanie. Kot w butach jak i nasze pluszaki to najlepsi przyjaciele, którzy dają nam rzecz bezcenną jaką jest przyjaźń.

W spotkaniu uczestniczyło aż 160 przedszkolaków z Przedszkoli w Barcicach, wszystkim dziękujemy za przybycie, a szczególnie za piosenki wyśpiewane na cześć Pluszowego Misia.