Aktualności

Wakacje w Bibliotece - Przysietnica

Wakacje w Bibliotece - Przysietnica

W okresie wakacji w Filii Bibliotecznej w Przysietnicy odbywały się zajęcia dla dzieci w ramach akcji „Wakacje w Bibliotece”

Pracownicy zorganizowali dzieciom zajęcia w miesiącu lipcu i sierpniu.

Przewodnim motywem zajęć (zagadki, quizy, rebusy) był Samochodzik Franek – bohater serii książek dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra Koło Fortuny, w której hasła inspirowane były literaturą dziecięcą, cytatami, przysłowiami. Wiele pozytywnej emocji wśród dzieci wywołała zabawa, Kim jestem.

W czasie zajęć plastycznych uczestnicy zmagali się z niełatwym zadaniem, jakim było zrobienie pojemnika na przybory z papierowej wikliny. Zadanie to wymagało dużej cierpliwości i staranności, jednak prace wykonane z pomocą dorosłych okazały się warte trudu. Dzieci również zapoznały się z techniką ozdabiania metodą decupage.

Nieodłącznym elementem wszystkich spotkań były zabawy ruchowe w trakcie, których dzieci mogły się wykazać umiejętnością współzawodnictwa, sprytem i kondycją fizyczną.

Tradycyjnie na zakończenie wakacyjnych przygód pracownicy PIMGBP filii bibliotecznej w Przysietnicy i Moszczenicy zorganizowali wspólną, pieszą wycieczkę do Parku Rozrywki - Labiland w Skrudzinie.

Na ostatnich zajęciach rozstrzygnięty został również konkurs fotograficzny „Przysietnica w obiektywie”, ogłoszony dla uczestników zajęć na pierwszym spotkaniu. Do konkursu zgłosiło się 9 osób. Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć na wystawie  w bibliotece.

Ostatnim akcentem wakacji było rozegranie turnieju gry w bilard. Młodzież chcąca wziąć udział w turnieju regularnie odwiedzała bibliotekę w celu potrenowania i przygotowania się do rozgrywek.

Wszyscy uczestnicy zajęć wakacyjnych, konkursów i turnieju otrzymali nagrody rzeczowe sfinansowane przez PiMGBP w Starym Sączu oraz sponsorów.