Aktualności

Synapsy

Synapsy

Konkurs lokalnych projektów edukacji kulturowej dzieci i młodzieży 2017 rozstrzygnięty!!!

Wśród wygranych nasz projekt „Spacery po śladach…”!!!

7 czerwca Komisja Konkursowa wybrała do realizacji 9 projektów. Maksymalnie można było uzyskać 72 punkty. Nasz projekt został oceniony najwyżej, zdobywając 67 pkt.

Przygodę z projektem „Spacery po śladach…” rozpoczęliśmy 10 lipca spotkaniem organizacyjno-integracyjnym. Odbyło się ono w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu, filia w Gołkowicach Górnych. Sam projekt jest częścią programu wspierania edukacji kulturowej w Małopolsce – SYNAPSY. Program SYNAPSY jest realizowany przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Nasz projekt twórczo angażuje dwudziestu uczniów z Gimnazjum w Barcicach i w Gołkowicach. W ramach działań będziemy brać udział w warsztatach filmowych i fotograficznych, zwiedzimy pięć klimatycznych miasteczek Sądecczyzny. Efekty swoich poszukiwań przedstawimy już w październiku, bowiem całość zakończy się wystawą multimedialną w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej.

Partnerami projektu są:

  • POWIATOWA I MIEJSKO–GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W STARYM SĄCZU - FILIA W GOŁKOWICACH,
  • Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach,
  • Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Gołkowicach Górnych.

 

Ruszamy po śladach!!! 13 lipca tajemnice zamku w Rytrze i spacer do źródeł – Piwniczna!!!

 

O naszych działaniach będziemy Was informować na bieżąco!!!

Koordynator projektu: Dorota Gurba
Animatorzy: Karolina Biel, Dorota Gurba